PAPIEROWY BOHATER – PAPIEROWY RĘCZNIK

 

Przedświąteczny czas: choinka, prezenty, wypieki i… sprzątanie. Tak, to nieodzowny element corocznego, przedświątecznego rytuału. Nic dziwnego – chyba każdy chce w naprawdę wyjątkowych okolicznościach spędzić te wyjątkowe dni. Dlatego też większość z nas w końcu musi uporać się z myciem okien, trzepaniem dywanów, wycieraniem kurzy i innym czynnościami porządkowymi. W takich sytuacjach stosujemy wiele różnych środków, preparatów i materiałów. Jednak chyba nikt nie zaprzeczy, że sprzątanie ma swojego „pomocnika” do zadań specjalnych – takiego super glue, kropelkę, opaskę zaciskową, srebrną taśmę sprzątania – jest nim ręcznik papierowy. Nieważne czy z rolki, z pudełka, z podajnika – zawsze działa.

 

Niezastąpiony w kuchni

 

Dzięki doskonałym właściwościom chłonnym doskonale zbiera tłuszcz i wodę, co znakomicie sprawdza się przy czyszczeniu szafek, kuchenek i innych sprzętów. Ta sama właściwość sprawdza się także przy gotowaniu, gdy chcemy pozbyć się nadmiaru tłuszczu z różnych potraw – np. smażonych mięs. Ręczniki świetnie służą jako ociekacze przy myciu naczyń oraz przy polerowaniu sztućców.

 

Sprzątanie bez papierowych ręczników? Niemożliwe…

 

No właśnie, bo kto teraz umyje okna bez tego papierowego przyjaciela? Ciężko to sobie wyobrazić. Świetnie zbiera brud i wodę. Zachlapana podłoga – proszę bardzo – nasz bohater chętnie zbierze wszelkie mokre ślady. Doskonale dociera smugi i zacieki. Czyli nie da się. Ale to nie wszystko – papierowe ręczniki także potrafią doskonale zabezpieczać przed brudzeniem. Można nimi wyłożyć szafki i szuflady w kuchni i pozwolić aby zbierały kurz i tłuszcz. Również w łazience okazują się bardzo przydatne – szczególnie gdy potrzebujemy osuszyć armaturę oraz ewentualne smugi – np. na lustrach.

 

Mistrz wielu zastosowań

 

To prawda. Chyba każdy kiedyś pakował lub przewoził szkło lub porcelanę. Nie ma nic lepszego do przekładania talerzy, naczyń, garnków, kubków, kieliszków czy kryształów niż tani ręcznik papierowy. Skaleczenie przy pracach domowych? Papierowy ręcznik jest zazwyczaj pod ręką i nierzadko służy jako materiał pierwszej pomocy sanitarnej. A na co dzień? Po prostu wykorzystujemy go do wytarcia rąk i twarzy.

https://wszystkodosprzatania.net/Papiery-reczniki-czysciwa-podklady-c19